Šnečí frama Vlkoš

Naši farmu najdete ve Vlkoši u Kyjova, kde od roku 2013 naše šneky s láskou chováme. Začínali jsme na jednom poli, které brzy přestalo kapacitně vyhovovat, a tak jsou teď naši šneci už na 5 polích. Zaměřujeme se na druh Helix Aspersa Maxima a Helix Aspersa Müller, které využíváme pro další chov, prodej živých šneků, ale hlavně z nich sami vyrábíme naše šnečí dobroty.

Abychom měli jistotu, že naši šneci budou zdraví a budou i skvěle chutnat, nespokojili jsme se s obyčejným krmivem, ale začali jsme úplně od základů. Kompletní krmnou směs jsme vyvinuli na základě francouzského originálního složení a obsahuje všechny nezbytné složky od A po Z.

Než se naše šnečí dobroty dostaly až na váš stůl, ušli jsme opravdu velký kus cesty. Nejprve jsme je připravovali pro sebe, abychom vychytali správné postupy a vyladili jednotlivé chutě. Až jsme si byli jistí, že je to ono, ochutnávala rodina a nejbližší přátelé, kteří nám dali cennou zpětnou vazbu. Začínali jsme se šneky v ulitě s ochucenými másly – první z nich byli šneci po Burgundsku. Postupně pak přicházely nápady na šneky v zeleninové marinádě, v oleji, sušené šneky v několika příchutích (některé už nevyrábíme, ale možná se k nim sezónně vrátíme), paštiku a mezi zatím posledními produkty jsou gratinovaní šneci a šneci na pepři. Určitě je vyzkoušejte všechny, protože každý výrobek má svoji specifickou chuť.