Náš příběh

Vše začalo v roce 2013, kdy jsme pořídili první šneky Helix Aspersa Maxima a máme první malé políčko o 1000 m². Díky chovným studiím z Francie a Itálie a zavádíme postupy správného chovu.

pole%20v%20l%C3%A9t%C4%9B.jpeg

První znalosti a poznatky z chovu i dlouholeté zkušenosti odborníka v oblasti hlemýžďů MVDr. Miroslava Pavlíčka přispěly k zdárnému vytvoření naší farmy. Ne malou mírou se podílel také Doc. Ing. Zdeněk Frydrych CSc. Pro zimní spánek máme již připravený malý chladící box.

Na základě francouzského originálního složení z UFAC Francie, kterou se nám podařilo získat ve spolupráci s předními odborníky na výživu hospodářských zvířat společnosti Trouw Nutrition Biofaktory s.r.o. v České republice, řešíme vlastní krmnou směs pro všechny druhy hlemýžďů. Směs je přizpůsobená pro chov v našich podmínkách a obsahuje všechny nezbytné vitamínové složky přes analytické složky až po nutriční doplňkové látky. Zjednodušeně řečeno od vápníku až k vitamínům.

V roce 2016 naše políčka už čítají 5000 m². Zjišťujeme, že řešit rozmnožování jen v sezóně je možné, ale s vlastní líhní můžeme mít chov pod ještě větší kontrolou. Pronajímáme si první straší objekt a budujeme líheň. K živým šnekům po zazimování tak přidáváme na chovná pole i vajíčka a ještě více rozšiřujeme množství chovaných šneků.

V roce 2017 měníme některá chovná pole, protože nevyhovují. Rozšiřujeme chovné plochy. Zavádíme do chodu program Náš Farmář, který je doprovodnou součástí prodeje chovných šneků a slouží k pomoci začínajícím farmářům.

krásné pole v létě.jpeg

Chov je stabilizovaný, budujeme nový chladicí box na 2 tuny šneků a vlastní líheň. Prodáváme chovné šneky a šnečí maso pro zpracování do restaurací. Do chovu přidáváme další druh Helix Aspersa Müller, který je v kulinářském oboru žádaný, protože je velmi chutný a méně náročný na přípravu. Připravujeme vlastní šnečí produkty a řešíme s hygienickou stanicí a veterinární správou provozovnu pro výrobu šnečích produktů.

Během roku 2019 rozšiřujeme nová pole na číslo 10000 m². Začínáme nabízet šnečí kaviár a sliz pro kosmetické účely. Se státní správou finišujeme provozovnu a stále ladíme naše postupy výroby a přípravy šnečích produktů. Připravujeme program šnečích degustací na akcích jak na farmě, tak u našich klientů. Stále prodáváme šneky pro chov, krmivo a podporujeme naše farmáře.

Na závěr od roku 2020 pracujeme na nových stránkách šenečí farmy a e‑shopu dobrotyzulity.cz. Spouštíme oficiální prodej šnečích prodkutů a degustací.

Napsali o nás

Hospodářské noviny: https://byznys.hn.cz/c1-66559530-na-morave-chova-farmar-africke-hlemyzde-poptavka-po-snecim-mase-i-slizu-podle-nej-stoupa
Jirka a ruská vlaštovka.JPG
Brněnská drbna: https://brnenska.drbna.cz/drbna/neobycejni/21627-jihomoravsky-chovatel-chova-na-sve-farme-tisice-sneku.html

Byli jsme i v TV pořadu Inkognito!

KIK_8168.jpg

Omlouváme se za nepříjemnosti.

Najděte znovu to, co hledáte